Miért pont Amerika?
Amerika a világ legfejlettebb légvédelmi érzékelőivel és technológiájával rendelkezik, így nem hiába számít a bolygó legnagyobb elektronikus hírszerzési célpontjának. Az pedig, hogy a drónok és léggömbök megjelenése állandósult és UFO-ként azonosították be azokat, tökéletes táptalajt biztosított arra, hogy az ellenfél közelebb kerülhessen céljaihoz.
A haditengerészet egyik vadászpilótája, Ryan Graves nyilatkozott tett a kérdéskörrel kapcsolatosan:
„Ha országunknak van egy úgynevezett vörös fenyegetése, akkor az az egyik földi ellenségünk, valamiféle új vagy nehezen azonosítható technológiával, hogy műveleteink, taktikáink és rendszereink működését megfigyelje. Mivel kinézetük eltér attól, amit mi hagyományos fenyegetésnek azonosítunk, egyszerűen figyelmen kívül akarjuk hagyni. Ez pedig, az amerikai hírszerzés kudarca”
Minél jobban álcázzák a drónokat, annál sikeresebb a bevetés
Általában, amikor drónokra gondolunk, egy kis rögzített szárnyű repülőgép vagy kvadkopter típusú eszköz jut eszünkbe. Ennél azonban sokkal több konfiguráció létezik, némelyikük pedig egyenesen idegennek tűnhet a megszokott elképzelés mellett. A drónok össze is kapcsolhatóak és különböző formában repülhetnek, de egy kisebb drónhoz társulhat egy nagyobb is, sőt olyan is előfordul, hogy egy nagyobb drón hordoz egy kisebbet. Ezek általában össze vannak kötve az operátorr, de az is lehet, hogy egyáltalán nem állnak emberi felügyelet alatt, hanem egyszerűen beprogramozhatóak az adott feladat ellátására.
Sokan a kis méretű drónokban nem látnak fenyegetést, hiszen nem képesek elsüllyeszteni egy hajót vagy felrobbantani egy épületet, de lyukat üthet egy radarrendszerbe és több ideig is inaktiválhatja azt – ez pedig felér egy robbantással is.
Valójában minél furcsábban és szokatlanul néznek ki, annál jobban álcázzák a folyamatban lévő műveleteket. A PALLADIUM művelet sem azért volt sikeres, mert rá tudták venni a radarkezelőket, hogy valami olyat keressenek, ami nincs, pont ellenkezőleg – konkrét célpontot adtak a kezükbe. A történelem pedig megismétli magát, Amerika viszont most a pálya másik oldalán áll.